Translate

Etykiety do rozsady – jak zrobić ze starego notesu

Notesy i zeszyty często mają elementy plastikowe, które można łatwo przerobić na etykiety do rozsady. Robi się je – dosłownie – w minutę. 

Etykietki przydają się do oznaczania rozsad w doniczkach oraz skrzynkach. Zapisuje się na nich, co się posiało, jaką odmianę i ewentualnie kiedy. Są odporne na wodę. Nadają się do wielokrotnego wykorzystania.

W etykietkach ze starych notesów można robić dziurki. Po przewleczeniu sznureczka powstanie etykietka np. na krzew czy drzewko.

Wykonanie etykiet do rozsady ze starych zeszytów trwa chwilę.

Krok 1

Do wykonania etykietek potrzebne są:

  • Stary zeszyt lub notes z plastikowymi elementami, np. separatorami lub okładkami
  • Nożyczki
  • Pisak wodoodporny 
Krok 2

Elementy plastikowe wydrzeć z notesu.


Krok 3

Odciąć dziurki (jeśli są). Pociąć elementy plastikowe na paski. 


Krok 4

Etykiety do rozsad są już gotowe. Można po nich pisać mazakiem wodoodpornym. Zwykłe flamastry się nie sprawdzają. Napisy bardzo szybko się wycierają, płowieją, zmywają.


Krok 5

Każdą etykietkę z napisem wsadza się do doniczki lub skrzynki z rozsadą. Dzięki temu żadna sadzonka się już nie pomyli. Nie trzeba się głowić co się posiało/posadziło.


Krok 6

Resztki zeszytów wyrzucamy, ale segregujemy: papier i plastik oddzielnie. Ja dostaję od firmy wywożącej śmieci specjalne worki. Żółty jest m.in. na tworzywa sztuczne.


Minusem etykiet ze starych notesów jest to, że są zwykle miękkie. Plusem, że plastik nie łamie się pod wpływem promieniowania słonecznego.

Oczywiście tego typu etykiety do sadzonek warzyw i kwiatów można robić z różnych niepotrzebnych przedmiotów. Bardzo dużo etykiet mam także np. ze starych podkładek stołowych.

Jak zrobić etykietki z podkładek stołowych CZYTAJ TUTAJ

Choć takie etykietki wydają się wieczne, to jednak niszczą się po kilku latach. A czasem wędrują z sadzonkami do zaprzyjaźnionych ogrodów i na balkony.😀


2 komentarze :

  1. A moje etykiety robie z pudełek plastikowych po maśle roślinnym, jogurtem itp. .

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...