Translate

Red dot 2013 w kategorii OGRÓD

Każdego lipca w Niemczech rozstrzygany jest konkurs red dot. Porównać go można do filmowych oskarów, tyle że w nim oceniane są m.in. pralki, zmywarki, lampy, meble, narzędzia ogrodnicze... Konkurencja jest ogromna - w 2013 r. rywalizowało prawie 4.700 produktów z 54 krajów. Najważniejsze kryteria oceny: rzeczy muszą być ładne, przyjazne środowisku naturalnemu i praktyczne w codziennym użytkowaniu.
Co proponują najlepsi? Zajrzałam do kategorii OGRÓD. Wybrałam kilka, które mnie najbardziej zainteresowały.


1.My First Fiskars prod. Fiskars - narzędzia ogrodnicze dla dzieci. Kolorowe, z charakterystycznymi, pomarańczowymi kółeczkami na uchwytach. Można dać dzieciom jeszcze kawałeczek ziemi na własny ogródek i - niech robią co chcą:)
Mała dygresja: podobne narzędzia, choć nie tak piękne, widziałam w ogrodzie działkowym w Białymstoku. Mąż zrobił je żonie, która miała bardzo chory kręgosłup. Dzięki nim potrafiła opielić ogród bez schylania się, a był wspaniały - w szklarni kwitła nawet glorioza, a winorośl "Skarb Panonii" była obsypana ogromnymi owocami!2.Karro prod. PME Fluidtec - taczka. Bardzo lekka - waży zaledwie 8,5 kg. Wyprodukowana z tworzywa, z którego do żywności nie przenikają niebezpieczne substancje, czyli można ładować na nią bezpośrednio np. owoce w sadzie albo ogórki w warzywniaku.3.Rainbow prod. Keter - doniczki. Po ułożeniu jedna na drugiej tworzą wieżę oszczędzającą miejsce na parapecie. Moim zdaniem kilka takich wież może zastąpić firanki:) Ciekawa jestem tylko, jak sprawdza się system odprowadzania nadmiaru wody z wyższych pięter.4.Clou prod. Emsa - uchwyt do skrzynek balkonowych. Pasuje do różnych pojemników, nie trzeba niczego przykręcać i odkręcać, aby zmienić szerokość. Tworzywo, z którego jest zrobiony, zawiera włókno szklane - ponoć rewelacja pod względem wytrzymałości.


5.Gardena Oscillating Sprinklers prod. Husqvarna - zraszacze do trawników; kilka typów, w tym podlewające ogród podczas nieobecności właścicieli. Zaprojektowane do ogrodów małych i średnich.6.Stiga Villa 520 HST prod. GGP Sweden - kosiarka. Łączy przyjemność jazdy, trochę jak gokartem, z obowiązkiem koszenia. Przód jest ruchomy, co ułatwia dokładniejszą pracę.7.Rain Gauge prod. Eva Solo - miernik deszczu. I już wiadomo, ile tak naprawdę wody jest w glebie.8.Husqvarna 136 Li HD50 - nożyce do żywopłotu na baterie litowe. Nie śmierdzi spalinami podczas pracy; wg jury konkursu także lekka, cicha i dobrze wyważona.


Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu prasowego konkursu red dot - www.red-dot.deBrak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...